Ještě než padlo úvodní buly, tak jsme poděkovali Marku Mandlerovi za jeho působení v Karlových Varech a poté jsme již sledovali očekávaný úvodní nápor Tatranu. Karlovarská obrana však od prvních minut hrála velmi obětavě a pražský celek se nemohl prosadit. Navíc sami domácí dokázali několikrát zahrozit, ani oni nebyli přesní a tak se skóre měnilo až v šestnácté minutě, kdy dostal spoustu prostoru Matěj Havlas a postaral se o jedinou branku úvodní periody.

V prostřední části se čekalo na branku přesně devět minut, po konzultaci s videem měl Tatran k dispozici trestné střílení, kterého se ujal Matěj Čelakovský a bezpečně proměnil. Když pak zvýšil na 0:3 Tomáš Hanák, mohli si někteří myslet, že se tatranská mašina naplno rozjíždí. Jenže se stal přesný opak, Michal Klápa našel v samotném závěru na středu volného Matěje Korbela, který pálil nechytatelně pod břevno a ukázal, že mu v posledních zápasech spolupráce s karlovarským kapitánem funguje náramně.

Nejgólovější byla pak závěrečná fáze zápasu. Po necelých třech minutách zadělal na drama dělovkou Jan Pícha. Adam Tlapák však z dorážky velmi rychle vrátil Tatranu více klidu. Když pak zvýšil na 2:5 Ondřej Sádlo, vypadalo to, že si hosté výhru pohlídají, jenže domácí to nezabalili a za podpory více než dvou stovek fanoušků znovu snížili, Adam Zahraj s Jiřím Lebedou skvěle vyřešili nabídnuté přečíslení a druhý jmenovaný snížil na 3:5. Těsný stav dál karlovarským šanci to zkusit bez brankáře a risk jim brzy vyšel, Marek Hozman totiž dvě minuty před koncem dostal svůj tým na dostřel a vyrovnání rozhodně nebylo daleko. Nakonec však nepřišlo a Matěj Havlas potvrdil v závěru střelou do prázdné branky výhru Tatranu v poměru 4:6.

Výsledek a vývoj zápasu jaký asi čekal málokdo a moc nechybělo, aby se A-tým postaral o senzaci. Není však čas věšet hlavy, jelikož již v neděli pokračuje program Superligy zápasem v České Lípě.

Hodnocení utkání od hlavního trenéra Miroslava Závory a nejlepšího hráče Jana Píchy

Sestřih utkání

Muži vyzvou v důležitém zápase Českou Lípu

Českou Lípu čeká pod novým trenérem Vladimírem Trčkou pravděpodobně opět boj o postup do předkola až do posledního zápasu. Aktuálně drží právě desátou postupovou pozici, s pětibodovým náskokem na Black Angels, náš výběr má ztrátu sedmibodovou a pokud by se mu povedlo na severu uspět, tak by mohl dosti zamíchat kartami. V kádru našeho nedělního soupeře se velmi dobře uvedla předsezónní posila Radim Křenek, který je aktuálně nejproduktivnější hráč týmu, pouze o bod méně má pak duo Ladislav Pekárek a Radek Krajcigr.

Úvodní letošní měření sil dopadlo lépe pro Českou Lípu, která díky raketovému startu zvítězila v Míčovce 3:8. V minulé sezóně jsme dokázali na severu dvakrát uspět, podaří se nám to v neděli znovu? Držte klukům palce.