Karlovarští od úvodu byli tím aktivnějším týmem, bohužel se trápili v zakončení a tak udeřili domácí, z první vážnější šance otevřel skóre Vilém Doležal. V dalších momentech úvodní třetiny jsme sledovali podobný obrázek hry, náš výběr stále srážely nepřesnosti v kombinaci a tak Martin Obuškevič zvýšil v jedenácté minutě na 2:0. Fanouškům už možná probliklo hlavou, zda se nebude opakovat další hororový start zápasu, kluky však ztráta ani v nejmenším nerozhodila a ve čtrnácté minutě se dočkali i oni. Tomáš Smolka povedenou střelou nad rameno Körbera zaznamenal svou první branku v probíhajícím superligovém ročníku. Do kabin se pak šlo za vyrovnaného stavu. Michal Strachota našel před brankou Michala Klápu a ten se z ideální střelecké pozice nemýlil.

Druhá třetina byla rozkouskovaná velkým počtem přesilových her. Oba týmy si zahrály dvě. Nejprve naši hráči dokázali své první oslabení ubránit. Krátce před polovinou zápasu pak přišla na řadu jejich početní výhoda a provedení bylo o poznání lepší než v případě Black Angels. Michal Klápa našel na středu volného Miloše Tyla, který se ranou bez přípravy trefil i ve svém druhém zápase po návratu do Karlových Varů. Poté si oba soupeři zahráli ještě jednu přesilovku, tentokrát však zůstaly nevyužité a po čtyřiceti minutách tak na ukazateli skóre svítil stav 2:3 pro výběr trenéra Miroslava Závory.

Do třetí třetiny nastoupili jak domácí, tak karlovarští pouze na dvě formace s jasným cílem, zvýšit tempo. Především Black Angels si od toho slibovali, že se jim podaří srovnat. Bohužel pro ně byli velmi brzy vyvedeni z omylu. Daniel Péc střelou bez přípravy z pravého křídla zvýšil na 2:4. Stejný hráč se prosadil znovu v padesáté minutě a výrazně přiblížil Karlovy Vary zisku první letošní výhry. Komplikace mohla přijít sedm minut před koncem, kdy odešli na trestnou lavici rychle po sobě dva naši hráči. Kluci však dvojité oslabení díky obrovské obětavosti a jistým zákrokům Daniela Váradiho přežili bez újmy a krátce po jeho skončení dali definitivní razítko na své vítězství díky brance Lukáše Macháčka. Na konečných 2:7 pak upravil střelou do prázdné brány Michal Strachota

Trvalo to dlouho, déle než jsme si všichni přáli, ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. A-tým předvedl nejlepší výkon v letošním ročníku a je za něj po právu odměněn v podobě zisku prvních třech bodů, které jsou pro trenéra Miroslava Závoru premiérové na lavičce superligového výběru. No řekněte, není to ideální pozvánka na nedělní domácí utkání se Spartou?