Do pohárového utkání vstoupili karlovarští skvěle a již ve čtvrté minutě šli do vedení zásluhou Matěje Korbela. Domácím se povedlo vyrovnat krátce po polovině úvodní třetiny, jenže nerozhodný stav trval jen velmi krátce, přesilovou hru totiž zakončil úspěšně Martin Fenik. Poslední slovo však měli domácí a stav byl tak po dvaceti minutách nerozhodný 2:2.

Ve druhé třetině se čekalo na branku až do třicáté minuty, poté se však rozjel karlovarský gólostroj. Podruhé v zápase se trefili Matěj Korbel s Martinem Fenikem, jeden zásah přidali Michal Klápa, Lukáš Staněk a Michal Strachota. Suma sumárum pět branek za osm minut znamenaly klidné vedení 2:7.

Podobný obrázek hry pokračoval i v závěrečném dějství, během úvodních tří minut Jan Pícha, Jiří Lebeda a Michal Klápa zaokrouhlili gólový účet našeho výběru na deset. Na konečných 2:11 poté uzavřel v devětačtyřicáté minutě Michal Strachota. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen gólman Kryštof Ernst. A-tým splnil roli favorita a v poháru postupuje do 5.kola, v něm narazí na divizní tým Floorball Club Falcon.

Hodnocení utkání trenérem Františkem Truhlářem:
„Cílem dnešního zápasu bylo získat sebevědomí do dalších důležitých ligových utkání. Zejména ve druhé a třetí třetině byl zápas v naší režii a zkušení hráči ji rozhodli. Soupeř bojoval až do konce a tím nás donutil hrát celý zápas. Děkujeme soupeři za férový zápas.“

Česká Lípa

Loňské play down pravděpodobně zůstalo fanouškům dlouho v paměti, série právě s Českou Lípou, která se protáhla až do sedmého zápasu a karlovarský tým byl tak velmi blízko aby parádní sérii zakončil záchranou v Superlize, to se sice nakonec nestalo, šťastnější byl celek ze severu, nicméně i karlovarští svou příslušnost k české elitě uhájili a v neděli se tak oba soupeři utkají znovu. Českolipští před novým ročníkem zaznamenali několik změn, na lavičce skončil David Derka, z hráčů pak odešli Jan Peška do Sparty a Milan Tichý na Chodov. Naopak nejvíce nových tváří dorazilo z prvoligového Ústí nad Labem, tým nově vede z pozice hlavního trenéra Vladimír Trčka, který si sebou přivedl svého syna Vladimíra a dále pak Tomáš Pšenička s Filipem Šedivým. Obranné řady poté vyztužil zkušený Radim Křenek z pražské Sparty. Česká Lípa zatím v této sezóně získala pět bodů, když přehrála Pardubice 8:5 a v minulém kole zaskočila florbalovou veřejnost výhrou nad Vítkovicemi 3:2 v prodloužení. Aktuálně je tak s pěti body jedenáctá. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s osmi body Radek Krajcigr.

Karlovy Vary

Jak jsme informovali výše, tak A-tým si v úterý připsal první letošní vítězství, když v poháru přetlačil Orku. Nyní se pokusí na tento výkon navázat i v lize, kde zatím na první výhru čeká. Po šesti zápasech má výběr trenéra Miroslava Závory na kontě jediný bod, byť to několikrát vypadalo nadějně, že by mohl výhra přijít. Nicméně zatím se tak nestalo a v tabulce jsme tak na čtrnáctém místě, na našeho nedělního soupeře ztrácím čtyři body a kluci ho potřebují zvládnout, aby nemuseli v tabulce lepit nepříjemnou mezeru. O pozici nejproduktivnějšího hráče se aktuálně dělí s deseti body dvojice Michal Klápa a Jiří Lebeda. Kromě všech známých tváří uvidíte v neděli také jednu novou posilu, kterou je Daniel Péc z Tatranu Střešovice, ten přichází na hostování do konce kalendářního roku.

Utkání s Českou Lípou v minulé sezóně nabídla skvělou podívanou jak na hřišti, tak v hledišti. Přijďte kluky podpořit a užít si opět skvělý florbalový den.