Zápas začal z obou stran velmi opatrně, šancí bylo k vidění pomálu. Naši hráči dostali první dobrou možnost otevřít skóre v sedmé minutě, kdy hráli přesilovou hru, ta se jim však úplně nepovedla a Lukáš Pešat z protiútoku vstřelil první gól. Karlovarští fanoušci si poprvé zakřičeli v jedenácté minutě, zaváhání v hostující obraně zužitkoval Lukáš Staněk a svůj první start v našem dresu ozdobil gólem. Bohužel Ostrava si vedení vzala ještě do přestávky zpět, se svou dělovkou slavil úspěch Marek Bräuer.

Druhá třetina nabídla o poznání výše brankových příležitost, úspěšnost střelců však byla mizivá. Ujala se pouze rána Lukáše Pobořila z poloviny zápasu. Se všemi ostatními šancemi si gólmani poradili a před třetí části byl tak stav 1:3 pro Ostravu.

Zavěrečná fáze zápasu začala nejlépe jak mohla. Už po dvou minutách se totiž Lukáš Macháček protáhl mezi obránci a střelou k tyči snížil. O chvíli později dostal Jiří Lebeda přihrávku za obranu a ranou do šibenice dal zápasu novou zápletku. Vyrovnaný stav bohužel trval jen krátce. Ostravští totiž dostali k dispozici početní výhodu a byť to dlouho vypadalo, že zůstane nevyužita, tak sedm vteřin před jejím skončením přeci jen uspěl Lukáš Pobořil, na něj o chvíli později navázal jeho jmenovec Herblich. Výběr pod vedením Miroslava Závory však nesložil zbraně a začal postupně přitápět pod kotlem. Tlak vyústil ve snížení z hole Jiřího Lebedy tři minuty před koncem. Nechybělo málo a šlo se do prodloužení, na ostravskou branku létala jedna střela za druhou, pět vteřin před koncem dokonce zazvonila tyč. Bohužel štěstí nám tentokrát nepřálo a tak první zápas prohráváme 4:5.

Body z toho sice nejsou, ale omlazený kádr A-týmu ukázal při premiéře velké odhodlání a navnadil nás na další zápasy. Kromě kluků na hřišti je však na místě ještě jedna pochvala a ta míří každému fanouškovi, který nás v neděli dorazil podpořit. Celkem se vás sešlo 320, což je na úvod sezóny fantastické číslo. Atmosféra byla skvělá a my se již nemůžeme dočkat dalších domácích zápasů. Ten nás čeká 24.září proti SKV, ještě předtím poprvé zamíříme ven, ve středu 20.září nás čekají FbŠ Bohemians.