První třetina se našim klukům povedla, do vedení se sice v sedmé minutě dostali domácí, o brzké vyrovnání se postaral Honza Zavadil, který si našel vyražený míček a tvrdou backhendovou střelou nedal gólmanovi šanci. Ve třinácté minutě se o slovo přihlásil Dan Nicklas, který znojemským fanouškům ukázal svou pověstnou dělovku.

Že se potkávají dva týmy s nejlepší formou se potvrdilo v úvodu prostřední periody, kdy se Znojmu povedlo srovnat. Poté přišla fáze zápasu, která v konečném výsledku musela Hurricany mrzet, jelikož nedokázali využít dvě přesilové hry. A mrzet je to muselo dvojnásobně, protože krátce po skončení té druhé odešel na trestnou lavici pykat Michal Strachota a Znojmo bylo v početní výhodě o poznání úspěšnější, čímž se dostalo podruhé do vedení. Krátce na to se skóre měnilo znovu a i tentokrát ve prospěch domácích, kteří tak vedli po čtyřiceti minutách 4:2.

Když karlovarští inkasovali krátce po zahájení třetí třetiny popáté vypadalo to s jejich nadějemi na bodový zisk špatně. Naději vykřesal svým druhým gólem v zápase Dan Nicklas. Poté svěřenci Martina Kratochvíla svého soupeře zatlačili, místo snížení však přišel další trest, když si naši obránci smolně srazili míček do vlastní sítě. Kdo by si myslel, že je o výsledku rozhodnuto, tak byl na omylo, jelikož to bylo drama až do poslední vteřiny. Dva rychle zásahy Dana Nicklase a Michala Klápy během pouhých sedmi vteřin, totiž snížily rozdíl pouze na jednu branku. Co kluky bohužel v zápase trápilo byla hra v početní výhodě, jedinečnou šanci srovnat měli při přesilovce pěti proti třem, ani tu však nedokázali využít, stejně jako žádnou další šanci při závěrečné hře bez brankáře.

Ze Znojma si tak odváží A-tým čtvrtou porážku v sezóně, tentokrát v poměru 6:5. Díky tomu naše vítězná série končí a nečeká nás tento víkend ani žádný postup tabulkou, kde jsme před posledním utkáním roku 2021 na čtvrtém místě.