Do zápasu vstoupili domácí lépe a v páté minutě otevřel skóre nadvakrát střílející Tom Ondrušek, o pouhou minutu později zvýšil na 2:0 Mikuláš Komárek a fanoušci se mohli začít obávat, zda nás nečeká další chodovský gólostroj. Stal se však přesný opak, byli to totiž karlovarští, kdo v sedmé minutě udeřil. Michal Klápa z dorážky překonal Karla Hodíka. V dalším průběhu pak nevyužil trestné střílení Michal Strachota, náš výběr to však mrzet příliš nemuselo. Marek Hozman totiž potrestal zaváhání jednoho z obránců a určil po dvaceti minutách stav 2:2.

Ve druhé třetině se na branku čekalo podstatně déle, oba celky si nějaké ty šance vytvořily, většinou jim však chyběla přesnost nebo skončily v náručí obou gólmanů. Změna stavu přišla tedy až ve třiatřicáté minutě, Michal Klápa našel z rohu volného Matěje Korbela a ten ranou bez přípravy poslal karlovarské poprvé v zápase do vedení. Chodov se usilovně hnal za vyrovnáním, což se mu nakonec také povedlo, devětadvacet vteřin před koncem udeřil Vojtěch Klápa a i po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav.

Pánem třetí třetiny byl jednoznačně Adam Draslar, který ve spolupráci se svými obránci odolal chodovskému tlaku a náš tým často podržel řadou skvělých zákroků. Svěřenci trenéra Miroslava Závory v závěrečné fázi zápasu hrozili především z rychlých protiútoků, žádný z nich však nebyl využit, stejně jako žádný ze střeleckých pokusů Chodova. Na řadu tak přišlo prodloužení.

Nastavený čas byl dlouho svázán taktikou, více na míčku se drželi naši hráči, kteří čekali na vhodný moment k útoku. Ten přišel po necelých dvou minutách, Michal Strachota byl v samostatném úniku faulován a rozhodčí nařídil druhé trestné střílení v zápase. Toho se tentokrát ujal kapitán Michal Klápa, který se nemýlil a vystřelil svému týmu velmi cennou a zaslouženou výhru 3:4 nad favorizovaným Chodovem. A-tým tak potvrdil vzrůstající formu a podruhé z posledních tří kol bere výhru, další může přidat již v neděli, kdy zavítá na palubovku Pardubic.

Pozápasové rozhovory naleznete zde

Sokoli Pardubice

Další těžká šichta čeká kluky v neděli, dalo by se říci, že půjde o zápas o šest bodů. Pardubice před letošní sezónou opustila řada opor, kariéru ukončili Ivo Teichman nebo Jakub Burian, do Vítkovic pak zamířil bodový lídr posledních sezón Adam Šmíd. Z nově příchozích hráčů se zatím dobře prezentuje lotyšský útočník Ralfs Polis, který je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Sokolů. Jinak však zatím panuje v táboře našeho nedělního soupeře zklamání, z jedenácti zápasů zatím uspěl pouze jednou a s pouhými třemi body je tak na samém chvostu superligové tabulky. Krize vyústila až v odvolání trenéra, kdy Ladislava Štancla nahradil donedávna hráč a aktuálně manažer Martin Zozulák, ani on však zatím nedokázal Sokoli probrat. Zatímco karlovarští v pátečním kole dokázali proti favoritovi uspět, tak Pardubice nestačily na Střešovice, se kterými padly 2:11. Zajímavý bude zápas určitě také pro Ondřeje Hurta, který hájil poslední dvě sezóny náš dres a aktuálně nastupuje právě za Pardubice.