Svěřencům Miroslava Závory v letošním ročníku zatím nevychází vstupy do zápasů a i v neděli to vypadalo, že by se podobný průběh mohl opakovat. Po pouhých sedmačtyřiceti vteřinách totiž z dorážky otevřel skóre Patrik Rozkovec. Naštěstí zůstalo nějaký čas pouze u jedné inkasované branky, naproti tomu domácí začínali postupně zvyšovat aktivitu, což vyvrcholilo v osmé minutě vyrovnávacím gólem Matěje Korbela, který střelou od půlky propálil vše, co mu stálo v cestě. Bohužel poslední slovo měl v úvodním dějství přeci jen Liberec a po rychlé kombinaci určil Prokop Ferdan po dvaceti minutách stav 1:2.

V úvodu druhé třetiny dokázali karlovarští ubránit oslabení a krátce po jeho skončení udeřit, Michal Klápa vyslal do samostatného úniku Jiřího Lebedu, který si povedenou backhendovou kličkou poradil s libereckým gólmanem. Před polovinou zápasu se s brankami roztrhl pytel, nejprve se znovu prosadil Prokop Ferdan, hned v dalším střídání však znovu srovnal Jan Pícha. Ve dvaatřicáté minutě zkompletoval hattrick Prokop Ferdan. V závěru pak ještě hosté využili díky Vojtěchu Wienerovi přesilovou hru a domácí tedy před poslední fází zápasu ztráceli dvě branky.

Na startu třetí třetiny dostáli domácí svému jménu a na svého soupeře vlétli doslova jako hurikán. Nejprve se prosadil pěknou střelou Vít Hrbáček a o pouhých osmačtyřicet vteřin později srovnal z úspěšné dorážky Michal Strachota. Místo zklidnění po vyrovnání však přišel nedůraz v karlovarské obraně a inkasovaná branka z hokejky Jakuba Faksy. Naděje na bodový zisk pak srazil ještě více sedm minut před koncem Lukáš Dolejš. V závěru to náš A-tým zkusil ještě bez brankáře, bohužel neúspěšně, naopak Jakub Faksa dal střelou do odkryté branky definitivní razítko na liberecké vítězství.

A-tým byl znovu blízko bodovému zisku, opět to však nevyšlo a tak není divu, že hlavní trenér Miroslav Závora i nejlepší hráč Daniel Váradi po zápase neskrývali zklamání, celý rozhovor najdete níže. Další zápas kluky čeká v neděli, kdy vyráží na palubovku mistrovského Tatranu Střešovice, o týden později se poté představíme doma proti České Lípě.