Domácí tentokrát začali dobře, byli aktivnější a v šesté minutě šli do vedení, když se Jiří Lebeda natlačil až před gólmana a kličkou do forehandu překonal Vladaře. Bohužel to netrvalo ani minutu a přišla odpověď s hole Štěpána Nováka, domácí si na tento gól vzali neúspěšnou trenérskou vyzvu a po inkasovaném gólu tak šli ihned do čtyř. Butchis v této sezóně zatím v přesilovkách září a skvělou bilanci potvrdili i nyní, kdy domácí obránci trestuhodně nechali Matyáše Kalinu střílet od poloviny hřiště a hosté tak rázem vedli. Karlovarští se vrátili do zápasu v desáté minutě, po standartní situaci se z nenápadné střely prosadil Marek Hozman. Výběr trenéra Jana Zahalky si však vzal vedení opět na svou stranu a po proměněném trestném střílení Jakuba Černého vedl dokonce již 2:4. Domácí měli šanci na vyrovnání v závěru úvodní periody a to ve formě dvou přesilových her, bohužel se ukázalo, že se v této disciplíně kluci trápí a tak z toho nebylo nic.

Část z přesilové hry si domácí hráči přenesli do druhé části a krátce po jejím skončení přeci jen snížili. Vít Hrbáček tvrdou střelou zamířil pod břevno. I v dalších minutách byli svěřenci Miroslava Závory tím aktivnějším týmem, vytvořili si řadu šancí a dokonce neproměnili trestné střílení, vyrovnání přišlo až v šestatřicáté minutě, kdy domácí konečně využili přesilovou hru, konkrétně se o to postaral Miloš Tyl, který se vrátil vypomoci našemu výběru v těžkých zápasech. Jak už to však ale v této sezóně bývá, tak po urputné cestě za vyrovnáním přišla chyba v obraně a velmi laciná branka v naší síti. Do kabin se však přeci jen šlo za vyrovnaného stavu, střela Daniela Péce zapadla přesně do rohu branky Butchis.

Úvod třetí třetiny byl z obou stran spíše opatrný, nikdo nechtěl za nerozhodného stavu udělat zbytečnou chybu. Náš A-tým dostal v osmačtyřicáté minutě další početní výhodu, ani tentokrát Butchis nebyli za svou nedisciplinovanost potrestáni a krátce po jejím skončení to byli oni, kdo udeřil. Slepené góly Tomáše Vondrušky a Davida Veleby během pouhých osmapadesáti vteřin zadělali domácím na velké problémy. Ti už se z této facky nedokázali vzpamatovat a to ani v závěrečné hře bez brankáře. V té už pouze korigovali na konečných 6:7 po brance Jiřího Lebedy, body však zamířily do Prahy.

Zápas by se dalo říci rozhodly nestandartní situace, zatímco domácí proměnili ze čtyř přesilových her jedinou a navrch zahodili trestné střílení, tak Butchis proměnili jak početní výhodu, tak samostatný nájezd a slaví první tříbodové vítězství. U karlovarského týmu naopak stále svítí v kolonce bodů číslo jedna. Další šance to změnit bude již v neděli na hřišti Black Angels.