Do utkání vstoupili lépe domácí, po pouhých sedmaosmdesáti vteřinách rozjásal místní fanoušky matador Štěpán Slaný, který slavil úspěch se svojí typickou střelou z poloviny hřiště. Svěřenci Miroslava Závory se do zápasového tempa dostávali pomalu a tak první gólová šance přišla až ve třinácté minutě, kdy Jiří Lebeda v oslabení prokličkoval útočným pásmem a střelou do šibenice srovnal na 1:1. Více toho již první třetina nenabídla a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina by se dala shrnout pod spojení stíhací jízda karlovarského týmu. Česká Lípa se totiž několikrát dostala do vedení a náš výběr tak musel stále dotahovat. Vše odstartovala branka Ladislava Pekárka krátce před polovinou druhé části zápasu. Vzápětí však přišlo domácí oslabení a vyrovnávací gól Marka Hozmana. Poté si však karlovarští opět nepohlídali Štěpána Slaného a zkušený domácí matador v podstatě totožnou střelou jako u prvního gólu vrátil České Lípě vedení. A-tým se dočkal třetího vyrovnání v devětatřicáté minutě, kdy zakončil povedenou standartní situaci úspěšně Michal Klápa. Místo aby se však třetina dohrála v klidu, tak osmadvacet vteřin před koncem přišel faul a z nařízeného trestného střílení se prosadil českolipský Ladislav Pekárek.

Do třetí třetiny naskočili Hurricani pouze na dvě formace a v úvodu to vypadalo, že by to mohlo přinést ovoce. Daniel Péc totiž bleskově srovnal, bohužel uplynulo pouhých dvaadvacet vteřin a přišla další laciná branka, tentokrát z hole Tomáše Pšeničky. Naši hráči se v dalších minutách snažili s výsledkem něco udělat, na jejich hokejkách však byla patrná nervozita a tak skóre opět měnila Česká Lípa. Branky Jakuba Seiberta a Tomáše Pšeničky během pouhých jedenadvaceti vteřin přiblížily domácí zisku třech bodů. Naději sice ještě vykřesal pět minut před koncem Michal Klápa, více už toho však karlovarští nezvládli. V závěru pak potvrdil domácí výhru 9:5 dvěma góly do prázdné branky Radek Krajcigr.

V České Lípě se nám tentokrát vůbec nedařilo a body tedy zůstávají domácím. Šanci na nápravu budou mít naši hráči již v neděli, kdy je v dalším důležitém utkání čeká výjezd na palubovku nováčka Butchis.