Že to nebude žádná sranda poznali muži hned ve třetí minutě, kdy šli domácí poprvé do vedení. Na odpověď se naštěstí čekalo pouhých šedesát vteřin, než Miloš Tyl milimetrově přesnou ranou k levé tyči nachytal domácího gólmana. Poté se hra trochu uklidnila a skóre se opět měnilo až ve čtrnácté minutě, kdy rychle rozehranou standartní situaci zakončil úspěšně Michal Klápa. Domácí byli v první třetině střelecky aktivnější, Dan Váradi však byl v laufu a určil tak, že se do kabin šlo za stavu 1:2.

Prostřední část začala ubráněným karlovarským oslabením, krátce na to dostala přesilovou hru i parta Míry Závory a to hned dvojnásobnou. Hra v početní výhodě nepatřila v poslední době mezi chloubu našeho týmu, to se nyní naštěstí změnilo a díky brankám Honzy Bělocha a Michala Strachoty byl najednou rozdíl ve skóre již třígólový. Druhé oslabení již Hurricani ubránit nedokázali a i domácí si tak zapsali úspěch při nerovnovážném počtu hráčů.

Michal Strachota byl v utkání hodně při chuti a svůj výborný výkon korunoval ve třiačtyřicáté minutě, kdy freestylovou parádou zpoza branky zvýšil na 5:2. V tu dobu už to vypadalo s vyhlídkami na body velmi nadějně, což deset minut před koncem ještě posílil opět Michal Strachota, pro kterého to tak byl již pátý bod v zápase. Domácí recept na skvělého Dana Váradiho našli až jedenapadesát vteřin před koncem. To už však nic nezměnilo na tom, že tři body putovaly do Karlových Varů.

A-tým zakončil základní část tím nejlepším možným způsobem, když jako první letos dokázal vyhrát v Ústí. Co to tedy znamená vzhledem k další fázi sezóny? Vítězství nám zajistilo jistotu čtvrtého místa, což znamená, že play off začneme na domácí palubovce. Na soupeře si však budeme muset ještě počkat, dozvíme se ho až po předkole, které se odehraje příští týden. Co však víme již teď je termín prvních čtvrtfinálových zápasů, které se v Míčovce odehrají 26. a 27.února a my věříme, že kluky dorazíte podpořit.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 3:6
branky:
3. Václav Vavruška, 35. Ondřej Kawulok, 60. Ondřej Kawulok - 4. Miloš Tyl, 14. Michal Klápa, 29. Jan Běloch, 30. Michal Klápa, 44. Michal Strachota, 51. Michal Strachota; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 265; zásahy brankářů: Marek Netopilík 6, Tadeáš Dittrich 4 - Daniel Váradi 23; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:2;