Úvod zápasu byl z obou stran spíše takový oťukávací, vážnější šanci jsme dlouho neviděli. To se změnilo v deváté minutě, kdy zaúřadovala nejmladší karlovarská lajny, Tomáš Smolka vyvezl balónek z vlastní poloviny a poté ho předložil Jirkovi Mutínskému, který tak stylově oslavil svůj návrat do dresu karlovarského A-týmu po dlouhé pauze. Více se už toho do první sirény neudálo, Chomutov se snažil vyrovnat, naštěstí pro domácí jim chyběla přesnost.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta úvodní. Oba týmy se snažily hrát svědomitě do obrany a tak šancí moc nebylo, jedna z nich se však ujala na straně Chomutova, který krátce za polovinou zápasu vyrovnal na 1:1. Tato branka jakoby zápas odšpuntovala, poté se totiž střelci rozjeli a hra se přelévala ze strany na stranu. Brzký návrat do vedení zařídil po osvědčené spolupráci s Michalem Strachotou Michal Klápa. Hosté to však nevzdávali a dvěma přesnými zásahy šli poprvé v utkání do vedení. To jim naštěstí nevydrželo příliš dlouho, půl minuty před koncem totiž přidal třetí zásah Hurricanů Michal Strachota a určil tak po čtyřiceti minutách vyrovnaný stav.

Jak už to tak bývá u derby, tak je to vždy velký boj, skóre se přelévá z jedné strany na druhou a jinak tomu nebylo ani nyní. V osmačtyřicáté minutě totiž hosté opět odskočili. Karlovarským trenérům vyšlo po první třetině zařazení Vojty Ježka na křídlo prvního útoku, ten totiž již svou druhou asistencí v zápase připravil gól tentokrát pro Michala Klápu. Bohužel při chuti byl i elitní útok hostí, který si vzal vedení pro svůj tým znovu zpět. Naštěstí, to byla poslední změna stavu ze strany Chomutova. Otěže zápasu totiž převzali svěřenci Martina Kratochvíla a díky dvěma přesným zásahům Honzy Langa, dokončenému hattricku Michala Klápy a nádherné individuální akci Michala Strachoty překlopili výsledek na svou stranu a po výhře 8:5 si došli pro tři body.

A-tým ukázal, že doma mu to prostě šlape, kromě prvního kola totiž zůstává na vlastní palubovce stále neporažen. Výhra nad Chomutovem znamená, že do roku 2022 vstoupí ze čtvrtého místa v tabulce, odkud bude chtít útočit na své soupeře na čelních příčkách. Teď kluky čeká zasloužený vánoční odpočinek, stejně jako vás fanoušky a 2.ledna se opět vrhnou do práce, na programu bude výjezd do Jaroměře.

FB Hurrican Karlovy Vary - DDQ Florbal Chomutov 8:5
branky:
9. Jiří Mutínský, 34. Michal Klápa, 40. Michal Strachota, 51. Michal Klápa, 53. Jan Lang, 55. Michal Strachota, 56. Michal Klápa, 60. Jan Lang - 32. Tomáš Novotný, 37. Erich Kellermann, 39. Petr Linc, 49. Jakub Štěrba, 52. Jakub Štěrba; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:4; využití: 0:1; diváků: 130; zásahy brankářů: Daniel Váradi 22 - Jan Štěpánek 19; po třetinách: 1:0, 2:3, 5:2;