Kdo čekal v úvodu nějakou oťukávanou, tak ten byl velmi rychle vyveden z omylu. Oba týmy do toho vlétly po hlavě a od prvních vteřin jsme viděli několik zajímavých gólových příležitostí. O něco více jich přeci jen měli hosté, kteří šli také brzy do vedení. Karlovarský tým to naštěstí nerozhodilo a bleskově přišel s odpovědí o kterou se postaral Daniel Nicklas. Obě branky dělilo sedmnáct vteřin. Po divokém úvodu se hra přeci jen uklidnila a skóre se opět měnilo až v závěru třetiny, kdy domácí poslal do vedení Michal Klápa.

Prostřední části dlouho kralovali gólmani, zejména na domácí straně Venca Zavadil doslova čaroval a několikrát zachránil svůj tým od inkasování. Karlovarští fanoušci si mohli znovu zakřičet gól až krátce za polovinou zápasu, kdy parádní akci zakončil svou první trefou v modrém dresu Ondra Šimeček. Víc už se toho nestalo a před závěrečnou dvacetiminutovkou byl tak stav 3:1.

Ústí si jistě plánovalo, že se pokusí výsledek otočit. Tyto plány dostaly velkou trhlinu už po devíti vteřinách, kdy Michal Klápa zůstal zcela volný na středu a z podobných pozic se karlovarský kapitán málokdy mýlí. Naděje na druhý semifinálový bod zvýšil využitou přesilovou hrou Daniel Nicklas. O dvě minuty později přidal šestou branku Miloš Tyl a vyhnal hostujícího gólmana z branky. Hosté už v závěru dělaly chyb, jedné z nich využil Honza Lang a zvýšil již na 7:1. Definitivní razítko na zisk druhého karlovarského bodu dal střelou do prázdné branky Tomáš Nushart. Pětatřiceti zákroky k výhře přispěl Venca Zavadil, který se po zásluze stal nejlepším hráčem zápasu.

A-tým důležité utkání zvládl a dostává se v sérii do vedení 2:1. Ač se může zdát dnešní vítězství jednoznačné, tak Ústí určitě nic nebalí a našim klukům zítra nedá nic zadarmo. O to víc bude potřeba opět vaše podpora, která dnes byla skvělá. Tak zítra znovu ve 13:00 se vidíme v Míčovce na čtvrtém semifinále.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 8:1
branky:
4. Daniel Nicklas, 19. Michal Klápa, 32. Ondřej Šimeček, 41. Michal Klápa, 44. Daniel Nicklas, 47. Miloš Tyl, 56. Jan Lang, 60. Tomáš Nushart - 4. Tomáš Pšenička; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 264; zásahy brankářů: Václav Zavadil 35 - Marek Netopilík 8, Tadeáš Dittrich 4; po třetinách: 2:1, 1:0, 5:0;