Sparta Praha

Sparta neprožívá povedený start do roku 2024, v prvním utkání 5.ledna sice dokázala přehrát Královské Vinohrady, od té doby však na další body čeká. Výběr trenéra Marka Vojty podlehl vysoko Mladé Boleslavi, překvapivě nestačil na Liberec a naposledy utrpěl porážku 12:4 s Tatranem Střešovice, s úřadujícím mistrem navíc Sparta padla i v nedávném semifinále poháru. I tak jsou však Pražané stále v těsném kontaktu s elitou Superligy, aktuálně jsou s dvaačtyřiceti body pátí. Sparta v aktuálním ročníku sází především na velkou sílu své elitní formace. Jiří Curney vládne všem individuálním statistikám a v dosavadním průběhu nasbíral již sedmašedesát bodů, v těsném závěsu za ním je pak Mikuláš Krbec, desátý je pak Robert Košir, který je zároveň třetím nejlepším střelcem celé soutěže. V poslední době se pak v táboře týmu z UNYP Arény udál jeden odchod, Jakub Bohuslávek zamířil po pouhých pár měsících zpět do svého bývalého klubu na Kladno.

Karlovy Vary

Svěřenci Miroslava Závory za sebou nemají zrovna ideální týden, na výhru na palubovce Butchis chtěli navázat proti Black Angels, což se jim ale vůbec nepovedlo a v přímém souboji o jedenácté místo padli 4:9. V tabulce jsou tak nyní dvanáctí a rozdíl s Black Angels i třináctými Butchis je aktuálně tříbodový. Když se podíváme na bodování na naší straně, tak i zde mají všechny statistiky společného jmenovatele a tím je kapitán Michal Klápa, ten v nedělním utkání zapsal další dvě branky a své superligové maximum posunul již na šestatřicet bodů.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tak oba soupeři se letos utkali již dvakrát, v rámci ligového utkání zvítězila Sparta těsně 7:8, v poháru to pak již bylo poněkud přesvědčivější a skončilo to výsledkem 2:15 ve prospěch celku z hlavního města. Uvidíme, zda karlovarský celek na neutrální půdě potvrdí, že se mu venku daří a dokáže favorita zaskočit. A pomoci mu k tomu můžete i vy, vždyť do Chomutova to není ani hodina cesty, tak přijeďte kluky podpořit.

Sobota 27.1.2024

MSH Chomutov

18:00 ACEMA Sparta Praha - Florbal Vary

ONLINE přenos

VIDEO přenos

LUKÁŠ KORBEL