Středeční utkání začali domácí pěkně z ostra a již v páté minutě vedli po brankách Veleby, Dobisíka a Jaroslava Petráka 3:0, karlovarští se rozjížděli pomalu, ve třinácté minutě se však i oni dočkali prvního přesného zásahu, se svou dělovkou slavil úspěch Jan Pícha a připsal si tak svůj první karlovarský gól. Bohužel Bohemians odpověděli velmi rychle dalšími třemi zásahy, Jaroslav Petrák zkompletoval hattrick a na 6:1 zvyšoval Zezulka. I když první třetina patřila hlavně domácím, tak poslední slovo jsme v ní měli my, Martin Fenik využil zaváhání jednoho z obránců, přistrčil míček Jiřímu Lebedovi, který se již nemýlil.

Jak skončila první třetina, tak začala ta druhá. Uplynulo totiž pouze třiatřicet vteřin a bylo opět sníženo, čekání na svůj první letošní gól ukončil kapitán Michal Klápa, jak nijak než po přihrávce Michala Strachoty. Domácí si sice vzali čtyřgólové vedení zásluhou Kawuloka brzy zpět, jenže pak se stalo něco, co si dovedl představit málokdo. Karlovarští totiž začali mít navrch a v domácí brance končil jeden míček za druhým, vše odstartoval Martin Fenik, pro nějž to byl první ligový gól v našem dresu, stejně jako pro Šimona Šmajdu, který snižoval ani ne za minutu na 7:5. I hned po rozehrání pak vybídl Lukáš Macháček parádní přihrávkou ke skórování Martina Fenika a rozdíl ve skóre byl rázem jednogólový, čtyřminutovku snů pak uzavřel proměněnou standartní situací Jan Pícha. V polovině zápasu tak svítil na ukazateli stav 7:7. Bohužel jen velmi krátce, Buršík totiž dvěma zásahy do druhé sirény vrátil výběru trenéra Jedličky náskok.

Ve třetí třetině již Bohemians ukázali sílu, přidali dalších pět branek a uzavřeli svůj gólový účet na čísle čtrnáct, na karlovarské straně se o korekci stavu postaral Vít Hrbáček, který se tak stal dalším premiérovým střelcem a Michal Klápa. Na oba góly nahrával dnes čtyřbodový Michal Strachota. Utkání tedy skončilo výsledkem 14:9 ve prospěch našeho soupeře, nicméně kluci ukázali, že jdou správným směrem a mohou hrát skvělou partii s každým.

Pozápasové rozhovory naleznete zde

Sestřih z utkání naleznete zde

Sokol Královské Vinohrady

Čekání na první body bude chtít A-tým ukončit v neděli, kdy do Haly míčových sportů dorazí Královské Vinohrady. Ty mají za sebou povedenou sezónu, když se jim povedlo přejít přes předkolo do čtvrtfinále, kde padly s pozdějším mistrem střešovickým Tatranem. Přes léto pak bylo v týmu trenéra Jana Kapuciána poměrně rušno, na Chodov zamířil tahoun Vojtěch Klápa, kariéru na nejvyšší úrovni pak uzavřely dlouholeté opory Petr Hartman a Ondřej Stuchlík. Místo nich však přišla do kádru Sokolů zajímavá jména a to i ze zahraničí, za zmínku stojí určitě Švýcar Daniel Keller nebo Lotyš Klavs Araks. Do nového ročníku vstoupily Vinohrady výkony jako na houpačce, v prvním kole prohrály s Libercem vysoko 11:2. V tom druhém pak zaskočily Tatran, když poslaly zápas do prodloužení a nakonec padly těsně 4:5. Nyní si tedy dělají zálusk na první výhru, stejně jako náš A-tým.

Karlovarský tým zatím nezískal ani bod, v obou utkáních však předvedl velmi slušný výkon a určitě tak navnadil fanoušky, aby dorazili v neděli na domácí zápas s Královskými Vinohrady. Na startu sezóny byla skvělá atmosféra, pojďme to minimálně zopakovat a pomoci klukům k prvnímu bodovému zisku.