Trenér Miroslav Závora před utkáním počítal dlouhý seznam absencí. Chyběli Lebeda, Šťovíček, Strachota, Tyl, Pícha a Zeman. Poprvé se naopak fanouškům ukázala naše nejnovější akvizice z Tatranu Střešovice Vojtěch Kún. Podle očekávání začal zápas tlakem hostujícího výběru, který dostal hned ve třetí minutě k dispozici přesilovou hru, kterou využil Jakub Hubálek. Domácí se snažili hrozit především z rychlých protiútoků, jejich sebevědomí však opět trochu srazily slepené branky Lukáše Hájka a Adama Zubka z poloviny úvodní části. V patnácté minutě přišla první radost pro karlovarské fanoušky, Daniel Péc se protáhl obranou a nadvakrát překonal Denise Jasioka. Nadšení však velmi záhy utlumil Ondřej Jankovský, v závěru pak ještě využil druhou přesilovou hru v zápase Adam Zubek. Po první třetině tak na světelné tabuli svítilo nelichotivé skóre 1:5.

I ve druhé třetině pokračovali vítkovičtí ve své aktivitě a Adam Draslar měl tak plné ruce práce, dlouho však odolával. Další změna stavu přišla až v polovině zápasu, Adam Zubek zužitkoval i třetí početní výhodu. Ve zbývajících minutách už viděli diváci pouze jeden gól, bohužel opět v naší síti, na 1:7 zvyšoval Rostislav Gattnar.

Po dvou jasných třetinách fanoušci tak nějak očekávali, že je o výsledku rozhodnuto. Karlovarští hráči jim však připravili příjemné překvapení. Vše odstartoval ve čtyřiačtyřicáté minutě Vojtěch Kún, který si tak otevřel gólový účet v našem dresu. Na něj navázal o chvíli později Daniel Péc a v osmačtyřicáté minutě Michal Klápa. Tlak domácích vyústil také v jejich první přesilovou hru, ta sice nebyla využita, krátce po jejím skončení se však trefil Matěj Švarc a snížil již na 5:7. Za necelou půl minutu však opět přinesl klid na hostující florbalky Michal Pažák. Martin Gattnar pak dotlačil míček do karlovarské branky a definitivně ukončil domácí naděje na obrat. V závěru ještě upravil na konečných 6:9 Tomáš Rosa, pro kterého to byl také první gól po přestupu za západ Čech.