Ještě než padlo úvodní buly, tak došlo na ocenění našeho gólmana Daniela Váradiho, který si proti Black Angels připsal již svůj 200.ligový start v karlovarském dresu. Poté již skvěle zaplněná hala sledovala úvodní nápor Sparty, ten však domácí dokázali přestát a v sedmé minutě sami udeřili. Jiří Lebeda uklidil ze vzduchu míček do sparťanské branky. Hosté vyrovnali v jedenácté minutě, schovaná střela Jana Pešky skončila až za karlovarským brankářem. Poté přišla naše nevyužitá početní výhoda a tak trestala Sparta, v závěrečně minutě zakončil velký tlak úspěšně Robert Košir.

Ve druhé třetině se na změnu stavu čekalo necelých sedm minut, také karlovarští byli blízko tomu, aby své první oslabení v zápase ubránili. Osm vteřin před jeho skončením však napřáhl Jiří Curney a zvýšil na 1:3, bohužel uplynulo pouhých dvanáct vteřin a přišla další branka v naší síti, tentokrát z hole Josefa Juhy. Výběr trenéra Miroslava Závory dokázal snížit těsně před polovinou zápasu, Daniel Péc zůstal nikým neatakován před brankou a stačilo mu pouze nastavit hokejku do přesně přihrávky od Matěje Švarce. Poté však přišla zbytečná chyba v podobě vyloučení za příliš mnoho hráčů na hrací ploše, znovu to vypadalo, že přesilová hra Sparty zůstane bez využití, tři vteřiny před koncem ale zůstal na pravém křídle volný Jiří Curney a Sparta odskočila do vedení o tři branky, stejný hráč pak padesát vteřin před koncem vybídl ke skórování Roberta Košira. Krátce před druhou sirénou dal domácím šanci na drama povedenou střelou Miloš Tyl, který se tak prosadil i ve třetím utkání po svém návratu.

Třetí třetina začala bohužel pro nás krásnou kombinací elitní sparťanské formace, na jejímž konci Jiří Curney zkompletoval hattrick. Karlovarští to však ani přes čtyřbrankovou ztrátu nezabalili, spíše naopak. V pětačtyřicáté minutě využil přesilovou hru čtyř proti třem Lukáš Macháček. O chvíli později se Marek Hozman protáhl po levém křídle a našel před brankou Michala Strachotu, pro kterého nebyl problém míček uklidit do sparťanské klece. Šest minut před koncem Marek Hozman narýsoval další parádní přihrávku, tentokrát našel na malém brankovišti volného Matěje Švarce a ten dostal karlovarskou Halu míčových sportů do varu. Fanoušci si přáli vyrovnání a to také přišlo, Michal Klápa uplatnil svůj důraz na brankovišti a na dvakrát překonal Šimáčka. Euforie trvala bohužel pouze velmi krátce, Jiří Curney totiž dostal opět příliš mnoho prostoru a jeho střela propadla až do naší branky. V závěru vrhli domácí všechny síly do útoku, dokonce zazvonila i tyč, štěstí nám však tentokrát nepřálo a tak si tři body po výhře 7:8 připisuje Sparta.

A-tým znovu sahal po bodech a byl velmi blízko, aby zaskočil papírového favorita, to se sice nakonec nestalo, nicméně si kluci zaslouží určitě pochvalu za to, jak se dokázali do zápasu ve třetí třetině vrátit. Navíc ukázali, že dokáží hrát rovnocennou partii i s adepty na přední příčky v Livesport Superlize. Nyní kluky čeká ligová přestávka, kterou si zpestří čtvrteční pohárovou bitvou na hřišti Floorball Club Falcon, do superligového kolotoče naskočí opět 17.11., kdy jedou na Chodov, o dva dny později je pak čeká důležitý duel v Pardubicích. Na závěr musíme poděkovat všem fanouškům, znovu vás přišlo více než tři sta, atmosféra byla skvělá a my se již nemůžeme dočkat až se se všemi opět uvidíme v Míčovce na florbale.