Florbal Chodov

Chodov přes léto doplnil kádr na každém postu o jednoho hráče, jedničku Karla Hodíka v brance doplnil Tadeáš Dittrich z prvoligového Ústí nad Labem, obranné řady vyztužil bývalý zadák České Lípy Milan Tichý. O přísun branek by se pak měl starat Vojtěch Klápa z Královských Vinohrad. I s novými posilami začal Chodov novou sezónu skvěle. Až do sedmého kola procházel soutěží bez porážky, když navíc dokázal přehrát i soupeře, se kterými bude pravděpodobně sousedit v tabulce jako jsou Vítkovice nebo Sparta, v již zmíněném sedmém kole sice přišlo zaváhání s Královskými Vinohrady. Výběr trenéra Davida Podhráského však dokázal reagovat dalšími dvěma výhrami, včetně cenného skalpu Mladé Boleslavi. Zatím je Chodov po odehrání deseti kol třetí se ziskem dvaadvaceti bodů. Nejproduktivnějšími hráči jsou tak nějak již tradičně zkušení Tom Ondrušek s Markem Vávrou, těsně za nimi je pak se šestnácti body talentovaný Antonín Votava. Ačkoliv zatím Chodov prochází sezónou velmi dobře, tak mu příliš nevychází přesilové hry, s úspěšností necelých sedmnáct procent je až na chvostu celé Superligy.

Karlovy Vary

Karlovarští prožívají poslední týdny zatím nejlepší období v této sezóně, po výhře nad Black Angels předvedli skvělý návrat do zápasu proti Spartě, kdy se dokázali vyrovnat ze stavu 3:7 až na 7:7, nakonec to sice těsně nevyšlo, nicméně si kluci ověřili, že mohou hrát i s těmi nejsilnějšími týmy. Minulý týden pak svěřenci Miroslava Závory zvládli zápas 5.kola Poháru Českého florbalu, kde porazili Falcon 4:7 a postoupili do osmifinále. Na čem však budou muset karlovarští hráči ještě zapracovat jsou stejně jako v případě Chodova přesilové hry, v deseti kolech dostali k dispozici nejvíce početních výhod ze všech celků, celkem šestadvacet a jen sedm jich bylo využito, což nás řadí s úspěšností sedmadvaceti procent na jedenácté místo. V pátečním duelu nás pak čeká jedna premiéra, do branky se postaví nejnovější akvizice Adam Draslar, který k nám zamířil na hostování z Tatranu Střešovice.

V hale na Jižním Městě se nám příliš nedaří, kdy jindy to však zlomit než v den našeho významného státního svátku. Utkání startuje v ideální čas 15:30, čili pokud se nechystáte na prodloužený víkend, určitě doražte podpořit A-tým v dalším těžkém utkání, bude to potřebovat.

Pátek 17.11.2023

SH Jižní Město

15:30 Florbal Chodov - Florbal Vary

ONLINE přenos

VIDEO přenos

LUKÁŠ KORBEL