Úvod zápasu přitom naznačoval že půjde o další vyrovnanou bitvu, ve čtvrté minutě otevřel skóre po šťastném odrazu Ladislav Pekárek. Karlovarská odpověď přišla v šesté minutě, kdy rychlou kombinaci zakončil Marek Hozman. Bohužel ve zbývajících minutách úvodní třetiny byl na hřišti pouze jeden tým a to ten hostující. Česká Lípa za dvanáct minut nasázela pět branek a opět tak ukázala, že karlovarský výběr má problém udržet koncentraci celých šedesát minut a již poněkolikáté přišel podobný výpadek.

Ve druhé třetině stáhli domácí hru na dvě formace a hra se trochu vyrovnala. Domácí se však trápili v zakončení. A tak skóre znovu měnila Česká Lípa, Ladislav Pekárek krátce po polovině zápasu zvýšil na 1:7. Mizérii karlovarského týmu pak potvrdily dvě nevyužité přesilové hry v závěru prostřední části.

Další změna stavu přišla v šestačtyřicáté minutě, kdy Jakub Seibert z dorážky překonal karlovarského gólmana. Domácí aspoň upravili skóre po slepených gólech Daniela Péce, který se hned při své premiéře zapsal mezi střelce a po pouhých třech vteřinách pak Michal Klápa. Byla to však již pouze kosmetická změna stavu. Tři body za výhru 3:8 putují na sever.

Zápas o šest bodů A-tým nezvládl a s jedním bodem tak zůstává poslední v superligové tabulce. Šanci na nápravu budou mít kluci již za týden, v neděli s nováčkem Butchis.