FbŠ Bohemians

Bohemians mají za sebou velmi povedenou sezónu, kde se jim povedlo postoupit do semifinále Superligy, zároveň získali svou první trofej, díky výhře v Poháru Českého florbalu. Před tou letošní se však trenér Michal Jedlička musel vypořádat se ztrátou svého klíčového hráče Filipa Formana, který zamířil do švédského Kalmarsundu, jinak všechny opory pokračují a do týmu navíc přišli zajímaví hráči jako například Matyáš Krebner, brankář Daniel Mück nebo talentovaný Slovák Tomáš Kvasnica. Že bude Bohemka patřit opět k nejlepším týmům naznačilo hned první kolo, kdy si vyšlápla na úřadujícího mistra z Tatranu, kterého porazila 4:3 na nájezdy. V uplynulém týdnu pak odehráli klokani v rámci Poháru mistrů těžké dvojutkání se švýcarským Wilerem-Ersigen, kde jim těsně unikl postup.

Florbal Vary

Také karlovarští byli blízko tomu, aby svůj zápas dovedli do prodloužení, nakonec to z Ostravou těsně nevyšlo a po prohře 4:5 nám první body těsně utekly. Nicméně pro nové složený tým je to určitě pozitivní impuls do další práce, což potvrdil v pozápasovém rozhovoru také trenér Miroslav Závora, který kluky chválil za nasazení v zápase. Pokud se podíváme na souboj s Ostravou řečí čísel, tak svou první branku v karlovarském dresu zapsal Lukáš Staněk, tříbodový večer pak prožil útočník Jiří Lebeda.

V uplynulé sezóně jsme na palubovce Bohemians drželi dlouho naději na body a nakonec jsme padli 8:5. I nyní to A-tým určitě nebude chtít dát svému soupeři zadarmo a pokusit se urvat první letošní body. K tomu by se jim hodila i podpora z hlediště, pokud byste si chtěli udělat ve středu výlet, určitě neváhejte a přijeďte nás podpořit do Prahy, hraje se ve Sportovním centru Řepy a úvodní buly padne v 20:00.

Středa 20.9.2023

Sportovní centrum Řepy

20:00 FbŠ Bohemians - Florbal Vary

ONLINE přenos

VIDEO přenos

LUKÁŠ KORBEL